Ayko Lastik Otomotiv

Ayko Otomotiv İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi.

1979 Tarihinde Ticari faaliyete başlayan firmamız 1982 yılında Mutlu Aküleri Bayiliği, 1983 yılında itibaren karışık oto lastik satışı ve servis hizmetleri, 1986 yılında Lassa Bayiliği ile Otomotivde 2 önemli Bayilik (Lassa ve Mutlu Akü) yapacağımız ticari çalışmalarda yönümüzü ve ona bağlı hedeflerimizi güncellememizi sağlamıştır. İşleri Ayko Ticaret Hasan AYDIN unvanı ile sürdürdük, 1995 yılına dek. 1995 yılında Ayko Otomotiv İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. unvanı ile Fatma AYDIN, Hasan AYDIN ortaklığında Aile şirketimizi kurarak kurumsallaşma amaçlı önemli gelişmeye adım attık.

Servis Hizmeti çalışmalarımıza Araç Rot Ayarı cihazını da katarak müşterilere yeni bir hizmet daha sunmaya başladık. Ağırlıklı Toptan ve Perakende satış Kanallarını ayrı ayrı birbirini destekleyecek şekilde bir organizasyonla pazardaki payımızı büyüterek devam ettik. Alüminyum Alaşımlı Jant(Çelik Jant) satışımız ağırlıklı ithal ürünler iken 1996 yılında CMS Makine Jant A.Ş ile bayilik anlaşması yaparak Türkiye’de(İzmir) üretilen ilk yerli Jantında Toptan ve perakende satışını bünyemize kattık. Böylece Lastik, Jant ,Akü ve Servis hizmetleri bütünlüğünde Kartal merkezli ticari faaliyetimizi geliştirip büyüterek bu günlere taşıdık.

Güncel halimiz 15-20 aktif çalışanla 2 noktada sabit servis hizmetleri 1 adet mobil araç hizmeti'de katarak Toptan, Filo, Perakende kanallarda çalışmalarımız devam etmektedir. Toplam 5.000(beş bin) metrekarelik bir alanda Depolama, Servis ve Ofis hizmetleri vermekteyiz.

Misyonumuz:
Var olduğumuz sektör de günün koşullarına göre en doğru ürün ,en doğru fiyat ile müşterileri buluşturmak , verilebilecek en üst düzey hizmet kalitesini de katarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak, orada tutmayı becermek,sürekliliği esas almaktır.

Vizyonumuz:
İçinde bulunduğumuz sektör ‘de gelişen değişen tüm değerler bütünlüğünü zamanında en doğru şekilde tespit etmek, bünyemize uygun, örnek olacak ,kurumumuzu yüceltecek, pazarda etkin kalıcı olmayı ve gösterilmeyi sağlayacak donelerle,donatmaktır. Bir taraftan Pazar etkinliklerini ve rakipleri incelerken diğer yandan sektörün lideri olmayı. Lideri kalmayı ısrarla sürdürebilir olmaktır.

Tüm bunları gerçekleştirmek adına ;kurum içi eğitim çalışmalarını süreklileştirmek, diğer taraftan ihtiyaç duyulacak fiziki mekanlar ve donanımlarını öncelikli yapıyor olmak hazırlıklı olmak, top yekûn başarılı olmanın ertelenemez değerler olduğu bilincini hep güncel tutmaktır. Saygılarımızla.
Hasan AYDIN
Genel Müdür.

Ayko Lastik
Online Randevu